De Pole Position Tungsten Bungee Boom Section is een kant-en-klare boomsectie voor karperrigs waarbij een lage, gecontroleerde presentatie op de bodem centraal staat. De geïntegreerde tungsten verzwaring helpt de boom dicht tegen de bodem te houden, terwijl het flexibele bungee-gedeelte beweging en plotselinge belasting kan opvangen.
De boom heeft een bereik van 13 tot 22cm en is vooral ontwikkeld om te combineren met Pole Position Sliding Loop Rigs. Zo kun je een rig samenstellen waarbij het stijvere, verzwaarde boomgedeelte en het flexibele gedeelte ieder hun eigen functie hebben, zonder zelf een boomsectie te hoeven knopen.
De bungeewerking komt vooral van pas zodra een karper het aas oppakt en spanning op de rig ontstaat. Het flexibele gedeelte geeft mee onder belasting, terwijl de tungsten verzwaring de rest van de boom laag bij de bodem houdt. Dat maakt deze constructie interessant op wateren waar je een subtiele presentatie wilt combineren met voldoende bewegingsvrijheid.
Een gewone boomsectie zorgt vooral voor afstand en structuur tussen de verschillende delen van je rig. Deze uitvoering voegt daar tungsten verzwaring én een flexibele bungee-sectie aan toe. Daardoor ligt de boom beter tegen de bodem en ontstaat er tegelijkertijd wat demping wanneer de rig belast wordt.
Vooral wanneer je met Pole Position Sliding Loop Rigs vist, biedt dit een snelle manier om een complete, doordachte rigopbouw te maken zonder ieder onderdeel afzonderlijk te construeren.
Gebruik deze boom wanneer je een karperrig wilt opbouwen waarbij het boomgedeelte zo laag mogelijk tegen de bodem ligt, maar je tegelijkertijd wat flexibiliteit in het systeem wilt behouden.
De combinatie komt het best tot zijn recht met de Pole Position Sliding Loop Rigs. De boomsectie vormt dan het verzwaarde en flexibele gedeelte van de rig, terwijl je de overige rigcomponenten daarop aansluit.